آدرس

تهران - قلهک

۰۹۹۱۶۸۸۸۷۹۲

ارتباط مستقیم با ما

شنبه تا پنج شنبه 08:00 تا 20:00

ساعات کاری ما

عضویت در خبرنامه

درخواست مشاوره

در این مقاله چه می‌خوانیم؟

بیورزونانس و بهبود اختلال مالتیپل اسکلروزیس (MS)

1- مقدمه. 1

1-1- شیوع بیماری MS در ایران. 2

2-1- علت بیماری ام.اس بر اساس نتایج بیماران مراجعه کننده. 3

3-1- چگونه ویروس وارد عصب میشود؟. 5

4-1- حملات مختلف عصبی در بیماری ام.اس ناشی از چیست؟. 5

5-1- بهبود بیماری ام.اس با دستگاه بیورزونانس. 5

6-1- عدم استفاده از داروهای شیمایی برای بهبود ام.اس در بیورزونانس. 6

7-1- مواردی که به صورت عمومی خود بیماران مبتلا به ام.اس باید رعایت نمایند. 6

2- منابع. 6

1- مقدمه

مولتیپل اسکلروزیس (MS) شایع­ترین بیماری غیر تروماتیک و تحلیل برنده سیستم عصبی مرکزی است که بر بزرگسالان جوان تاثیر می­گذارد. این بیماری موجب از بین بردن میلین و آکسون­ها در درجات مختلف می­گردد. بروز MS در سراسر جهان، همراه با تأثیرات اجتماعی – اقتصادی است. علت اصلیMS  (ام.اس) و سازوکارهای پشت این افزایش شیوع، مبهم هستند، اگر چه تعاملات ژنتیکی – محیطی پیجیده تقریبا نقش مهمی ایفا می‌کنند. اپیدمیولوژی MS نشان می­دهد که سطح پایین ویتامین D سرم، سیگار کشیدن، چاقی دوران کودکی و عفونت با ویروس اپشتین بار، احتمالا نقش مهمی در پیشرفت بیماری دارند. تغییرات در روش­های تشخیصی افراد مبتلا به MS موجب شده است تا فرددر اوایل مسیر بیماری تشخیص داده شود (1, 2). در ادامه به بررسی راهکارهای روش بیورزونانس در شناسایی و حتی بهبود افراد مبتلا به بیماری MS پرداخته می­شود.

7-1

شکل 1. تخریب میلین در نورون­ها تشکیل دهنده سیستم عصبی در بیمارن مبتلا به MS

1-1- شیوع بیماری MS در ایران

طبق آخرین اطلاعات انجمن MS کشور ایران، تا بهمن سال 97 تعداد 59014 نفر زن و 19876 نفر مرد به بیماری MS مبتلا هستند که یک آمار نگران کننده است. هم­وطنان عزیز و پزشکان پژوهشگر با توجه به این آمار نسل ایرانی در انتظار فاجعه عظیمی است و دختران جوان ما و پسران جوان ما در معرض زادآوری کودکان مبتلا به این بیماری عصبی خواهند بود و نخواهند توانست کودکان سالمی را به دنیا آورند. بیورزونانس در زمینه بیماری ام اس دارای توانیی­های ویژه­ای است. در واقع مهم ترین مسئله این است که بدانیم این بیماری به چه علت ایجاد می­شود. اخیرا در بعضی از مجلات پزشکی علت این بیماری را ویروسی اعلام می­کنند که متخصصان حوزه بیورزونانس سال­های زیادی است که به این مسئله واقف بوده­ اند و بهبود­هایی را نیز برای از بین بردن این بیماری پیشنهاد کرده­اند.

جدول 1. آخرین آمار انجمن MS کشور ایران از بیماری MS (منتهی با پایان بهمن سال 97)

7-2

2-1- علت بیماری ام.اس بر اساس نتایج بیماران مراجعه کننده

طبق اسکن­هایی که ما از بدن بیماران مختلف انجام داده ایم به جرات می­توانیم اعلام نماییم که در این بیماران نورون­های سیستم عصبی و میلین­های اعصاب به دلیل تخریب ویروس­ها، قدرت انتقال پالس­های عصبی خود را به طور صحیح از دست داده اند و این باعث ناهنجاری­های حرکتی و در نهایت فلج شدن عضلات داخلی گردیده است.

نتایج ما نشان داده است که ویروس هرپس از نوع دوم و ویروس اپشتین بار به عنوان مهمترین ویروس­های مخرب در این بیماری هستند. ویروس دیگری به نام کوکساکی بیماری شبیه به ام.اس ایجاد می­کند. به منظور از بین بردن این ویروس­های پاتوژن، ما از فرکانس­هایی استفاده می­کنیم که سبب تخریب این ویروس­ها می‌گردد.

7-3

شکل 2. شیوع بیماری MS در استان­های مختلف کشور ایران (بهمن 97)

3-1- چگونه ویروس وارد عصب می­شود؟

نورون­های تشکیل دهنده سیستم عصبی مرکزی واجد میدان­های مغناطیسی قوی هستند که به نوبه خود از ورود هر نوع پاتوژن به درون سلول عصبی جلوگیری می­کنند. با این حال به هنگام یک شوک عصبی قوی که قادر است تا برای لحظاتی کوتاه پالس­های عصبی را متوقف نماید، ویروس­ها در صورت حضور در اطراف اعصاب، می­توانند به سرعت داخل اعصاب شوند که این لحظه همان زمان شروع بیماری ام.اس است. متاسفانه پس از ورود ویروس، ویروس با پیشروی آرام در درون بافت عصبی، تخریب میلین و آکسون­ها را در درجات مختلف منجر خواهد شد.

4-1- حملات مختلف عصبی در بیماری ام.اس ناشی از چیست؟

بیماری ام.اس یک بیماری عفونی عصبی است که علت آن نیز به صورت پاتالوژیک حضور ویروس گزارش گردیده است. می­توان به راحتی حدس زد که حملات مختلفی را که بیمار تجربه می­نماید ناشی از تخریب بافت عصبی است و بنا به میزان تخریب و محل تخریب مسلما نوع حملات فرق خواهد داشت. علت دیگر مهم حملات عصبی ایجاد نقص توسط سیستم ایمنی انسان به منظور دسترسی به ویروس گزارش گردیده است. در واقع سیستم ایمنی بدن به منظور دسترسی یافتن به عامل عفونت که در درون بافت عصبی قرار دارد؛ سیستم ایمنی مجبور می­شود تا میلین نورون را سوراخ نماید و وارد سلول گردد تا در نهایت بتواند ویروس­ها را شناسایی و از بین ببرد. حضور این دو حالت موجب می­گردد تا بیمار حملات مختلفی با علایم مختلفی بروز دهد. لذا از بین بردن ویروس­ها کمک شایانی به از بین رفتن حملات عصبی خواهد نمود.

5-1- بهبود بیماری ام.اس با دستگاه بیورزونانس

عملا داروهای اینترفرونی داروخانه­ای باعث فلج شدن سیستم ایمنی می­شود و حتی از هجوم سیستم عصبی به بافت میلین جلوگیری می­کند. گرچه این داروها برای مدت کوتاهی موجب کاهش علایم بیماری می­شوند ولی هجوم ویروس­ها همچنان باقی است و متاسفانه بعد از مدتی حتی برای کم شدن علایم باید دوز مصرفی داروهای شیمیایی را بالاتر برد. بایستی بدانیم که استفاده از کورتون با دوزهای بالا بسیار بسیار خطر اک است.

از آنجایی که در دستگاه بیورزونانس ارتعاش بسیاری از پاتوژن­ها وجود دارد، قادر خواهیم بود تا شانس مناسبی برای از بین بردن این ویروس­ها در اختیار داشته باشیم. البته ناگفته نماند که بدن بیمار نباید از یک حدی بیشتر ضعیف­تر شده باشد و سیستم ایمنی نباید خیلی فرسوده شده باشد. سن بیمار و روحیه بیمار نیز شرط مهمی است چرا که در مسیر بهبود توسط دستگاه بیورزونانس، ما بر خلاف داروهای شیمیایی که سیستم ایمنی را تخریب می­کند، سیستم ایمنی را تقویت می­کنیم. در نتیجه عکس العمل­هایی مانند درد گرفتن ماهیچه­ها و مشکلات حرکتی ایجاد می­گردد که طبیعی است و حتی الامکان بیمار باید آن­ را تحمل کند. البته اگر شخص مراجعه کننده تازه مبتلا به ام.اس شده باشد و از داروهای اینترفرونی استفاده نکرده باشد این عوارض به مراتب کمتر خواهد بود ولی اگر بیمار از داروهای اینترفرونی استفاده کرده باشد در صورت استفاده از داروهای گرانولی مغناطیسی سیستم بیورزونانس عوارضی را که به علت افزایش قدرت سیستم ایمنی است، مشاهده خواهد کرد. لذا لازم است تا با مشورت پزشک بیورزونانس برای دوره­ای کوتاه مصرف داروهای بیورزونانس قطع گردد تا بدن فرد به شرایط جدید بهبود عادت نماید.

6-1- مواردی که به صورت عمومی خود بیماران مبتلا به ام.اس باید رعایت نمایند

1- کلیه بیماران باید در روز یک تا یک و نیم لیتر آب مصرف کنند.

2- خوردن ویتامین و مواد معدنی کافی بسیار مهم است.

3- حتما از محیط استرس­زا دوری کنند.

4- شستن روزانه بدن با آب نمک (بعد از استحمام با آب نمک بدن را آغشته کنید و بعد از ۲-۳ دقیقه آب بکشید) چرا که تمیز نگاه داشتن چاکراها از اصول اولیه و مهم بهبود است.

7-4

شکل 3. نگاه دیگر به بیماری ام.اس

2- منابع

1.            Goldenberg MM. Multiple sclerosis review. Pharmacy and Therapeutics. 2012;37(3):175.

2.            Kamm CP, Uitdehaag BM, Polman CH. Multiple sclerosis: current knowledge and future outlook. European neurology. 2014;72(3-4):132-41.

3. http://iranms.ir/fa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *