آدرس

تهران - قلهک

۰۹۹۱۶۸۸۸۷۹۲

ارتباط مستقیم با ما

شنبه تا پنج شنبه 08:00 تا 20:00

ساعات کاری ما

عضویت در خبرنامه

درخواست مشاوره

در این مقاله چه می‌خوانیم؟

دانش بیورزونانس علمی است که با استفاده از تکنولوژی نوین وکامپیوتر بر اساس ارتعاشات سلولی امکانات گسترده ای را در زمینه تشخیص وسلامت انسانها در اختیار پزشکان قرار میدهد.

این دانش قدمت صد ساله در دنیای علم دارد.  برای اولین بار توسط  دانشمندان بزرگی به نامهای  لاخوسکی ( دانشمند روسی 1910 میلادی ) و نیکلای تسلای مشهورشناخته و در ادامه منتج به تولید دستگاهی در این زمینه گردید. بدنبال آن دکتر رایف آمریکایی  در ادامه این مسیر توانست توسط فرکانس های سلولی  و تکنیک خاص ایجاد رزونانس در آنها ، میکروسکوپی با قدرت بزرگنمایی 60 هزار بار، با توان دیدن میکروارگانیزم به صورت زنده را طراحی وبسازد که حتی میکروسکوپهای  الکترونیکی فعلی به این حد قادر به رویت میکروارگانیزم ها نبودند .او سپس توانست رزونانس  غدد سرطانی را بدست آورد و طی یک تحقیق کلینیکالی ثابت کرد که سرطان قابل درمان است و درسال  1939 میلادی در روزنامه های وقت آمریکا  به طور رسمی اعلام شد ولی ادامه فعالیت او به دلایل انحصار طلبانه گروهی متوقف شد .

در بین سالهای 1930-1945 مرکز تحقیقاتی هیتلربا شدت تمام این رشته از علم را به صورت  بسیار دقیقی  پیش مببردند ونتایج فوق العاده ای را در زمینه  کنترل فرکانس های مغزی و درمان افسران آلمانی بدست آوردند . در این زمینه دانشمندان برجسته المانی مانند دکتر فول و دکتر شیمیل ودکتر مورل را میتوان نام برد . قابل ذکر است که بعد از پیروزی روسیه بر آلمان  بخش عظیمی ازدانشمندان آلمانی به همراه تجهیزات  آزمایشگاهی مرتبط  توسط روسیه مصادره و به مسکو انتقال داده شد و آمریکا که در این گوی مسابقه کمی عقب مانده بود به مرور زمان با شناسایی دانشمندان و جذب آنها توانست تاخیر خود را تا حدودی جبران نماید و از این رهگذر خیلی از منابع علمی فوق سری آلمان در اختیار دانشمندان روسی و آمریکایی  قرار گرفت . وبه جرات میتوان گفت جهش علمی بشر در زمینه های فضا و علوم دیگر از همان زمان آغاز شد .

تا سالهای 2000میلادی کشورهای پیشرو در این دانش آلمان و روسیه محسوب میشدند و کلیه کتب مرجع اصلی  به زبان روسی و آلمانی بوده اند ولی به مرور زمان با پیشرفت علوم انفوماتیک و باز شدن این دانش توسط اساتید دلسوز مردم ، کتب و مقاله های انگلیسی زبان در مجله های علمی معتبر اروپایی  و آمریکایی به چاپ رسیده است ودستگاهای مختلفی هم طراحی و ساخته شده است که بعضا دارای گواهینامه ها ی اروپا و آمریکا هم می باشند .

با آمیخته شدن دانش الکترونیک   در بیوفیزیک و امواج سلولی باید اذعان کرد که باب  جدیدی از اقیانوس بیکران این رشته بر روی بشر باز شده است  که یکی از آنها کمک به دانش پزشکی در جهت تشخیص است . در رشته های تولید محصولات کشاورزی  و دامداری به صورت  سبز یکی از با اطمینان ترین متدهای عصر آینده خواهدبود .

داشگاه صنعتی امیر کبیر که قطب مهندسی پزشکی ایران می باشد برای اولین بار در شاخه سوپر تکنولوژی ها ، به علت ارتباط  دوستانه با اساتید بین المللی  این دانش  ،جهت دستیابی به ریشه های این تکنولوژی و بومی سازی آن یک پروژه تحقیقاتی گسترده را برنامه ریزی نموده است و اعتقاد دارد که اگر اکنون وارد این مسیر نشویم بزودی زبان پزشکی و علمی دنیا را نخواهیم فهمید.

فواید تکنولوژی بیورزونانس در تشخیص بیماری ها :

1.غیر تهاجمی و کاملا بی درد است و هیچ کونه آسیبی به بدن بیمار نمی رساند

2.تا عمق بسیار زیادی از بافت عضو ها را میتوان  مورد بررسی  قرار داد حتی جاهایی که گردش خون محدود است ، چون فرکانس همه جا میتواند نفوذ کند

3.قابل حمل بودن دستگاه به نقاط دوردست و حتی جاهایی که برق نیست .دستگاه بدون کامپیوتر و با باطری های معمولی هم قادر به تشخیص و ارتقاء سلامت می باشد

4.سیستم تشخیصی دستگاه  با 54 هزار فرکانس مختلف از یک منطق کل نگر در زمینه های فیزیک بدن و انرژی و روح وروان استفاده کرده است که این امکان را برای پزشک فراهم مینماید تا بیماری ها را در بدن از زوایای مختلف رصد نماید و باید گفت که این تکنولوژی در تشخیص بیماری های نادر و صعب التشخیص بی نظیر میباشد.

5.پایین آوردن هزینه های تشخیص به میزان بسیار زیادی

6.دستگاه طوری طراحی شده که پاسخ اسکن بدن به صورت فوری و در همان لحظه در اختیار پزشک و بیمار قرار میگیردو زمان که دردرمان  بعضی از بیماری ها نقش حیاتی دارد از بین نمی رود. قابل ذکر است که اطلاعات بدست امده را میتوان بلافاصله توسط ایمیل جهت مشورت به هر جای دنیا فرستاد.

7.تشخیص وجود و یا عدم وجود باکتری ها ، ویروسها ، قارچها و انگلهای بیماری زا و محل استقرار آنها در بدن ، و تشخیص آلرژنهای آلرژی زا از تواناییهای بارز این تکنولوژی میباشد.

8.دستگاه جهت تشخیص بهترین پروتز برای بدن ، این توانایی را دارد که قبل از کار گذاشتن پروتز در بدن تست آلرژی زایی را انجام دهد و در صورت تشخیص عدم بروز آلرژی  ، جراح و یا دندانپزشک  میتواند پروتز را  کار بگذارد. و از این رهگذر هم میتوان بهترین داروی درمانی موثر را که پزشک  به صورت گیاهی و یا شیمیایی حدس زده است را انتخاب نمود .

9. دستگاه توان تشخیص کمبود ویتامین ها و مواد معدنی و وجود فلزات سنگینی مانند سرب و جیوه و کادمیوم را در بدن دارد .ضمن اینکه  وجود اشعه های رادیو اکتیو و میدانهای مغناطیسی  مضر را هم میتواند تشخیص دهد.

این خصوصیات ، به همراه دانش تکنولوژی استفاده از دستگاه ، این امکان را به ما میدهد که ابزار مهمی را جهت تشخیص علت بیماری ها با رعایت  اهمیت زمان وبدون فوت وقت و با کمترین هزینه ، در اختیار پزشک قرار دهیم.

در اینجا لازم میدانیم ، به این نکته اشاره داشته باشیم  که این تکنولوژی در زمینه سلامت انسانها هم میتواند نقش مهمی را ایفا نماید چرا که به علت اثرات تخریبی داروهای شیمیایی ، استفاده از روشهای فیزیکال (مانند طب سوزنی ، رفلکس تراپی ، فیزیوتراپی  و کاریوپراکتیک و … ) و گیاهی به سرعت در حال جایگزین شدن دارو های شیمیایی می باشد و الان دنیا به بیماران این فرصت را میدهند که در انتخاب روش درمانی خود مختار باشند و در حقیقت نتیجه عملی اینگونه برخورد ثابت کرده است  که بیماران مبتلا به بیماری های صعب العلاج   شانس بیشتری را برای درمان بدست آورده اند.بیماری هایی که در حال حاضر توسط  آزمایشگاههای فعلی غیر قابل تشخیص هستند ، جهت راه گشایی لازم است متد های دیگری که در دنیا استفاده میشود ، در ایران مورد مطالعه و تحقیق قرار گرفته ، تا در صورت تایید مراجع علمی کشور ، دراسرع وقت وارد نظام پزشکی کشور گردند.

تکنولوژی  بیورزونانس در زمینه های زیر هم قابل استفاده می باشد :

1.بالا نگاه داشتن سطح سلامتی تیم های ورزشی و مدیران و مسولین

2.بالا نگاه داشتن سطح سلامتی خانم های جوانی که قصد ازدواج و بدنیا آوردن کودکان سالم را دارند.

3.بالا نگاه داشتن سطح سلامتی سالخوردگان و بالا بردن کیفیت زندگی بیماران غیر قابل علاج.

نکته بسیار مهم این است که هزینه های این موارد با استفاده از بیورزونانس   بسیار نازلتر و با کیفیت تر از مشابه شیمیایی آن است و از انجا که طی پانزده سال اینده میزان تعدادبازنشسته های کشورمان بر اساس آمار بسیار زیاد خواهد بود ، و تولد کودکان سالم هزینه های درمانی سربار را بسیار کم خواهد کرد ،توجه به تکنولوژی بیورزونانس خالی از لطف نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *