آدرس

تهران - قلهک

۰۹۹۱۶۸۸۸۷۹۲

ارتباط مستقیم با ما

شنبه تا پنج شنبه 08:00 تا 20:00

ساعات کاری ما

عضویت در خبرنامه

درخواست مشاوره

در این مقاله چه می‌خوانیم؟

دکتر طاهری یگانه: بنیان­گذار بیورزونانس در ایران

1- مقدمه. 1

1-1- دانش بیورزونانس و کاربردهای آن. 1

1-1-1- دکتر ریموند رایف و ساخت نخستین میکروسکوپ شناسایی ویروس دنیا. 2

1-1-2- دکتر وول و ساخت دستگاه ثبت تغییرات مقاومت پوست. 3

1-1-3- دکتر اشمیل و ساخت دستگاه تست حضور یا عدم حضور پاتوژن. 4

1-1-4- پروفسور “گاتووسکی” و ارائه رسمی دستگاه بیورزونانس در محافل علمی. 4

1-2- پژوهکشده سلامت الکترونیک برای نخستین بار در ایران. 5

1-3- دانش بیورزونانس برگرفته از دانش حضرت ابوعلی سینا. 6

1- مقدمه

دکتر حمیدرضا طاهری یگانه سال­های متمادی است که در زمینه دانشی به نام بیورزونانس در کشور روسیه فعالیت می­کند. او نخستین فردی است که دانش و فناوری بیورزونانس را وارد کشور عزیزمان ایران کرده است. در این بخش او مایل است تا اندکی پیرامون دانش بیورزونانس خدمت شما خواننده گرامی توضیح دهد. لذا در این بخش با او همراه می­شویم.

13-1

شکل 1. دکتر حمیدرضا طاهری یگانه: بنیانگذار دانش و فناوری بیورزونانس در ایران

1-1- دانش بیورزونانس و کاربردهای آن

بیورزونانس دانشی است کاربردی که در زمینه­های مختلف جایگاه ویژه­ای کسب کرده است. سلامت شاید مهمترین حوزه­ی کاربردی این دانش است. پانصد دانشمند بزرگ روسی به مدت سی سال در دانشکده­های ویژه، تحقیقات عظیمی را بر روی این دانش انجام داده­اند که نتیجه آن، منجر به ساخت دستگاه حیرت انگیزی با پنجاه و چهار هزار فرکانس متفاوت شده است. در این جعبه عجیب، ارتعاشات طبیعی بیوریتمیک سلولی کلیه اندام­ها و پاتوژن­ها (میکروب­ها) به صورت دیجیتال قرارداده شده است. این دستگاه متشکل از یک سخت افزار و یک نرم افزار می­باشد، که سخت افزار آن از دو قسمت مدولاتور و بانک اطلاعات (Data base) تشکیل شده است و بر اساس بیورزونانس که در واقع بررسی رزونانس­های ارتعاشات بیوالکترومغناطیس سلولی است، کار می‌کند و امکان بسیارگسترده ای را برای پزشکان جهت تشخیص فراهم می­آورد. تا قبل از اختراع کامپیوترهای کوچک و کشف کریستال­های حافظه­دار، این دستگاه­ها بسیار بزرگ و جاگیر بودند و تولید و حتی حمل آن­ها و از همه مهتر استفاده از آن­ها دشوار بود. اما از سال دو هزار میلادی به بعد با حضور کامپیوترهای قدرتمند قابل حمل، این امکان فراهم گردیده است تا به صورت ساده­تری از این دانش در زمینه­های مختلف استفاده شود و کاربران با سهولت فراوان بتوانند با این دستگاه­ها کار کنند.

آقای دکتر طاهری یگانه در طول هفت سال تلاشی که جهت معرفی این دانش و فناوری تشخیصی در ایران داشته­اند، نظرات مختلفی را از محافل علمی و غیر علمی، پزشکی و غیر پزشکی دریافت کرده­اند. برخی از این دیدگاه­ها، نگاهی منفی به این علم به نمایش گذشته است، اما آنچه مسلم است این است که بر اساس اصل دوبروی (Louis de Broglie) دانشمند بزرگ فرانسوی، تمام مواد و اشیاء اعم از زنده و غیر زنده دارای ارتعاش هستند و او این ارتعاش­ها را “ارتعاش طبیعی” نامیده است. در دنیای علم کسی نمی­تواند منکر این اصل اساسی فیزیک باشد! …

روش کمک تشخیصی بیورزونانس بر اساس همین اصل علمی قدیمی بنا شده است و دستگاه مربوطه در واقع پس از ارسال فرکانس سلولی قادر است وجود و یا عدم وجود فرکانس رزونانس را روی صفحه مانیتور به نمایش بگذارد . دانشمندان بزرگی مانند نیکلای تسلا و باکستر نیز، اصل وجود میدان­های بیوالکترومغناطیس در سلول را به اثبات رسانده بودند. نیکلای تسلا می­گوید: اگر می­خواهید به طرز ساخت جهان پی ببرید باید امواج را خوب بشناسید هر چه هست و نیست فرکانس است!

1-1-1- دکتر ریموند رایف و ساخت نخستین میکروسکوپ شناسایی ویروس دنیا

در امریکا در سال­های ۱۹۲۰ میلادی دکتر” رایف” برای اولین بار، با استفاده از امواج فرابنفش توانست فرکانس ارتعاشات میکرو ارگانیسم­ها را بدست آورده و ثبت نماید. حتی او موفق شد توسط میکروسکوپی که بر اساس قانون رزونانس کار می­کرد، میکروارگانیسم­های بسیار کوچک مانند ویروس­ها را مشاهده نماید و این امکان، برای اولین بار برای بشر به وجود آمد که ویروس­ها ­را به صورت زنده، رویت نمایند. وی با انتخاب فرکانس­های صحیح توانست رزونانس ویرانگری را ایجاد نماید که باعث از بین رفتن ویروس­ها می­گشت. رایف تخریب ویروس­ها را زیر میکروسکوپ خود مشاهده می­کرد و این انقلاب عظیمی را در ازبین بردن میکروب­ها توسط دارویی که شیمیایی نبود، به وجود آورد. این حادثه تاریخی در روزنامه­های  Evening Tribuneدر امریکا در سال ۱۹۳۹میلادی، به ثبت رسید.

13-2

شکل 2. دکتر رویال ریموند رایف

1-1-2- دکتر وول و ساخت دستگاه ثبت تغییرات مقاومت پوست

در کشورآلمان در سال ۱۹۵۳ پزشک و پژوهش­گر بزرگی به نام “دکتر وول” توانست با بکار­گیری اصل وجود میدان­های بیوالکترومغناطیس سلولی، دستگاهی را طراحی و ثبت کند که قادر بود تغییرات مقاومت پوست را در مقابل ارتعاشات مختلف اندازه­گیری نماید. ثبت این اختراع برای اولین بار در دنیای علم به بیورزونانس جنبه رسمی داد و امکان گسترش و تحقیقات بیشتر را در این زمینه در دو کشور آلمان و روسیه فراهم ساخت. دکتر وول با دانستن وجود مریدیان­ها و درک نقاط آکوپونکتور توانست اندازه الکتریکی این کانال­ها و نقاط را بدست آورد. خدمت بزرگ وول نشان دادن تغییرات الکتریکی این نقاط در شرایط مختلف از جمله تزریق داروها و بیماری­های مختلف بود.

13-3

شکل 3. دکتر وول (Reinhold Voll)

1-1-3- دکتر اشمیل و ساخت دستگاه تست حضور یا عدم حضور پاتوژن

در سال ۱۹۷۸ میلادی “اشمیل” دانشمند دیگر آلمانی توانست دستگاه دیگری را طراحی نماید که قادر بود رزونانس­های ایجاد شده در سلول­های بدن و پاتوژن­های موجود در بدن را شناسایی نماید. وی بر اساس ارسال فرکانس اختصاصی یک سلول و دریافت رزونانس ایجاد شده توانست دستگاهی را طراحی نماید که امکانات بسیار زیادی را در شناسایی و بهبود اختلال به وسیله فرکانس دارا باشد. دستگاه­های امروزی بیورزونانس بر اساس استانداردهای اولیه این دانشمند بزرگ طراحی شده است. قابل ذکر است که در روش دکتر وول، ایشان میزان انرژی مریدیان­ها را اندازه گیری می­کرد، ولی دستگاه اشمیل یک دستگاه تست است که وجود یا عدم وجود رزونانس را به صورت بلی یا خیر نشان می­دهد، به عبارت دیگر این یک دستگاه بیان­گر اتیولوژی بیماری است که قادر است از لحاظ کیفی و به صورت جداگانه، عضوهای بدن را بررسی نماید.

13-4

شکل 4. دکتر اشمیل (Helmut Schimmel)

1-1-4- پروفسور “گاتووسکی” و ارائه رسمی دستگاه بیورزونانس در محافل علمی

در سال ۱۹۹۳ میلادی، دانشمند عالی مقام روسی به نام پروفسور “گاتووسکی” به طور رسمی دستگاه بیورزونانس را در محافل علمی و تجاری – صنعتی روسیه به ثبت رساند. این دستگاه برخلاف دستگاه­های دیگر، دارای نرم افزار کامپیوتری بود که توانایی­های روش بیورزونانس را چندین برابر می­کرد. با این دستگاه، ارسال فرکانس­های ترکیبی (ترکیب دو، سه، چهار نوع فرکانس مختلف) امکان پذیر می­گردید. بدین ترتیب این دستگاه قادر بود تا حضور و یا عدم حضور پاتوژن­ها را در عضوهای مختلف بدن به صورت موضعی تشخیص دهد.

113-5

شکل 5. پروفسور گاتووسکی (Uri Gotovski)

1-2- پژوهکشده سلامت الکترونیک برای نخستین بار در ایران

در حال حاضر با کمال افتخار به عرض می­رسانیم که بعد از تلاش­های بسیار و افت و خیزهای طولانی که در کشور عزیزمان ایران طی این هفت ساله اخیر توسط آقای دکتر طاهری یگانه انجام شده است، مسیر جهت تحقیق و بسط این علم بسیار مهم، هموار گردیده است. اکنون با حمایت علمی دانشگاه پلی تکنیک امیر کبیر و با بکارگیری توان بالای علمی اساتید دانشکده­های مختلف این دانشگاه، پژوهشکده­ای به نام”سلامت الکترونیکی” ایجاد گردیده است. هدف این پژوهشکده، تحقیق و گسترش دانش بیورزونانس است. باید خاطر نشان نماییم که این اولین حرکت رسمی در ایران در جهت ایجاد یک مرکز علمی بیورزونانس محسوب می‌گردد. ما بسیار امیدواریم که بزودی کلیه موانع از سر راه برداشته شود و بیورزونانس با سرعت بیشتری گسترش یابد. خوشبختانه مجموعه­های علمی و دانشگاهی دیگری نیز در این زمینه به طور موازی در حال فعالیت هستند. آقای دکتر طاهری یگانه از همه افراد علاقمند به حوزه بیورزونانس جهت همکاری دعوت بعمل می­اورد. اعتقاد شخصی دکتر طاهری یگانه بر این است که دانش بیورزنانس توانایی­های بسیار زیادی را دارد و هرگز نمی­تواند تعلق انحصاری به شخصی و یا مرکزی داشته باشد و لازم است با دلسوزی وتلاش علمی بسیار، از امکاناتی که این دانش می­تواند برای آسایش و سلامتی افراد فراهم سازد، نهایت استفاده را بعمل آوریم. دکتر طاهری یگانه معتقد است که ایران به زودی تبدیل به یک مرکز بزرگ بین المللی بیورزونانس خواهد شد.

نا گفته نماند که این دانش در کشور روسیه و آلمان تمام مراحل تحقیقاتی فناوری و بالینی خود را در سال­های ۱۹۶۰-۱۹۷۰ میلادی با موفقیت کامل پشت سر گذاشته و دارای کلیه مدارک وزارت بهداشت و درمان دانشگاه رادیو الکترونیک، انیستیتوی تحقیقات محیط زیست کشور اتحاد جماهیر شوروی و فدراتیو فعلی روسیه و نیز مدارک فعلی اتحادیه اروپا و حتی سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) نیز می­باشد. در حال حاضر در دنیا (طبق آمار حدودی) بالغ بر چهل هزار پزشک مشغول استفاده از فناوری بیورزونانس در امر تشخیص و بهبود سلامت مردم کشور خود می­باشند.

دانش بیورزونانس از لحاظ مبانی فیزیکی تابع قوانین فیزیک کوانتوم می­باشد و در کشورهای روسیه، آلمان و حتی آمریکا این علم از زیر شاخه­ های فیزیک کوانتوم محسوب می­شود و به نوعی طب کوانتومی نام گرفته است که در اصول زیربنایی خود با فیزیک نیوتونی فرق فاحش دارد. لازم است ذکر گردد که نوع و جنس ارتعاشات مورد استفاده در دستگاه­های بیورزونانس (VRT) از نوع امواج الکترومغناطیسی است که به نوعی بر روی آن­ها امواجی از نوع اسکالر مدوله می­شود.

در همین سایت در رابطه با این امواج اطلاعات مناسبی در مورد فیزیک کوانتوم و انرژی اسکالر جهت آشنایی بیشتر شما عزیزان قرار داده شده تست. آنچه که مسلم است این است که این گونه دانش­ها توسط مراکز پیچیده علمی نظامی و یا فضایی بدست می­اید و به همین خاطر معمولا در اختیار مراکز علمی دانشگاهی نیز قرار نمی‌گیرد. به هر روی، در ده سال گذشته تجربه نشان داده است که این گونه اطلاعات به کمک اینترنت و انسان­دوستی برخی کاوشگران به روش­های مختلف قابل دسترس شده است.

1-3- دانش بیورزونانس برگرفته از دانش حضرت ابوعلی سینا

یکی از اهداف مهم در پژوهشکده “سلامت بیوالکترونیک” دانشگاه امیر کبیر، تحقیقات و بکارگیری این گونه علوم است. علومی که در قرن­های گذشته در اختیار ایرانی­ها بوده و توسط دانشمندان بی نظیری چون حضرت ابوعلی سینا، خیام کبیر، ابوریحانی معظم، شمس معلم و… به ثبت رسیده است. کشورهای غربی این علوم را از خود ما به دست آورده اند و به نام خویش در عصر حاضر به ما ایرانیان تحویل می­دهند و ما را مجاب می­کنند که خود این علوم را یافته­اند و لازم مید­انند که ما ایشان را تحسین کنیم!

زهی افسوس و صدها افسوس که متاسفانه به دلیل کمی معلومات ما از پدران علمی­مان، نتوانسته­ایم خیلی چیزها را درک کنیم و هیچ خیانتی بزرگتر از این نبوده که ما را از این اساتید بی­نظیر علمی دور کردنده اند و نامشان را هم برای ما نامانوس نمودند.

دکتر طاهری یگانه معتقد است که پدر اصلی دانش بیورزونانس حضرت ابوعلی سینا بوده چرا که ایشان در آن زمان از ارتعاشات سلولی و وجود پتانسیل­های الکتریکی در سلول اگاهی کامل داشته اند. دلیل این ادعا نیز اختراع شاقول معروف ابن سینا و درمان نوح ابن سامانی توسط مارماهی های برق دار (ماهی عراده) است. از همه ساده تر و خنده دار­تر ثبت کشف باکتری توسط پاستور بوده، این در حالی است که در نوشته های حضرت ابوعلی سینا به خوبی مشخص است که دلیل خیلی از بیماری­ها را ایشان موجودات کوچکی که قابل دید توسط چشم انسان نیست، دانسته شناخته اند.

تقویم جلالی که نهصد سال پیش توسط خیام کبیر نوشته شده و تا به امروز حتی پنج ثانیه هم اختلاف ندارد و از همه مهمتر کشف فرمول ریاضی خلقت جهان هستی خیام (مثلث خیام) که اکنون به نام دانشمند ایتالیایی فیبوناچی به ثبت رسیده است و یا صور فلکی ابوریحان بیرونی معظم، که تا به امروز با همان اشکال مورد استفاده قرار می­گیرد. ایشان هزار سال پیش نقشه جغرافیایی نیمی از کره زمین را ترسیم نموده است که تقزیبا بدون اشتباه بوده است (چند صد سال قبل از گالیله ) و غیره……

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *