آدرس

تهران - قلهک

۰۹۹۱۶۸۸۸۷۹۲

ارتباط مستقیم با ما

شنبه تا پنج شنبه 08:00 تا 20:00

ساعات کاری ما

عضویت در خبرنامه

درخواست مشاوره

در این مقاله چه می‌خوانیم؟

چکیده

مقدمه:

جــريان هاي بيوالكتريكي بدن بيماران ممكن است به دليل مشكلات پزشكي يا در نتيجه آسيب ديدگي بافت هاي بدن مانند عصب، خون يا استخوان غير طبيعي عمل كنند. آثار هارمونيك (هماهنگ) پالس اختصاصي و نوسان القاء شده از انرژي مغناطيسي، توليد بيوروزنانس(تشديد طبيعي) مي‌كند و به بـــازگشت ميزان فعاليت سلولي به دامنه طبيعي و جلو انداختن دوره بهبودي و كاهش احساس درد كمك مي‌كند. شکل موج، فركانس صحيح و مناسب، طول دوره روشن و خاموش بودن از نکات مهمی هستند که باید مورد توجه قرار گیرند.
مواد و روش ها:

هدف از این تحقیق طراحی و ساخت دستگاه تولید کننده میدان های الکترومغنـــاطیـس ELF می باشد. سيگنال های پالس و سينوسي تولید شده درمحدوده فركانسي 1Hz الي 100Hz قــرار دارند که هر کدام پاسخ های بیولوژیکی خاص خود را دارا می باشند. بنابراین سیستم مربوطه، درمان از طریق القاء تشدیدی انرژي مغناطیسی نامیده می شود.
یافته های پژوهش:

دامنه سيگنال خروجي متغير و حداكثر تا 2.5V، عرض پالس سيگنال پالس متغير و بين 0.1mSec الي 10.0mSec و در زمان هاي متغير به نام هاي زمان انفجار روشن(Burst On Time) و زمان انفجارخاموش(Burst Off Time ( متغير بين 1 ثانيه الي 10 ثانيه و زمان كلي توليد سيگنـال بين 1 دقيقه الي 999 دقيقه ايجاد مي كند. موارد متغير ورودي به وسيله كاربر و توسط صفحه كليد ورودي تنظيم و تعيين مي شود و تمامي موارد متغير و عنوان و مقدار آن ها نیز همزمان بر روي صفحه نمايشگر دستگاه كه از نوع نمايشگر LCD مي باشد، نمايش داده مي شود.
بحث و نتیجه گیری:

با توجه به اینکه کاربردهای درمانی میدان های الکترومغناطیس بسیار حائز اهمیت است و نیز در بسیاری از موارد و از نقطه نظرهای مختلف، بر روش های درمانی متداول پیشی گرفته است، این فرصت در پیش روی محققین رشته های مختلف قرار گرفته باشد، تا بتوانند این عرصه از علم و فناوری را در کشور بیش از پیش مورد بررسی قرار دهند. ساخت تجهیزات قابل اعتماد با قیمت مناسب و کارایی و دقت بالا اولین گام در این مقوله باشد.

Download-Button

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *