آدرس

تهران - قلهک

۰۹۹۱۶۸۸۸۷۹۲

ارتباط مستقیم با ما

شنبه تا پنج شنبه 08:00 تا 20:00

ساعات کاری ما

عضویت در خبرنامه

درخواست مشاوره

در این مقاله چه می‌خوانیم؟

گفت‌وگوي ایراس بادكتر حميد طاهري يگانه

پژوهشگر ایرانی دکتر حمید رضا طاهری یگاله که حدود ۲۵ سال است در مسکو زندگی می‌‌کند، فار‌غ‌التحصیل رشته پزشکی بوده و بیش از یک دهه است که در زمینه بیورزنانس‌‌ تراپی فعالیت داشته است ،وی ۵ سال است تلاش می‌‌کند این علم را به ایران وارد کند.
“نگاهي به علم بيورزنانس”

کمی در مورد تاریخچه علم بیورزنانس برایمان بگویید؟
در سال ۱۹۲۵ میلادی دانشمندی آمریکایی به نام دکتر ریموند رویال رایف متوجه شد که تمام سلول‌‌های زنده دارای ارتعاشات مخصوص به خود هستند و این ارتعاشات با بیوریتم زندگی آنها مرتبط بوده و در هر سلول منحصربه‌فرد می‌باشد (مانند اثر انگشت دست) و در حقیقت این قانون خلقت کشف گردید. قانونی که هيچ سلول زنده‌‌اي از آن مستثني نيست. قانون كشف شده ديگر آن است كه كه ارتعاشات سلول سالم با سلول بيمار متفاوت مي‌باشد و ميزان اين تفاوت دقيقاً به نوع بيماري و عامل بيماري بستگي دارد و تاكنون ثابت نشده است كه دو بيماري مختلف به يك ميزان در فركانس سلول سالم ايجاد اختلال نمايد.

در تحقیقات بعدی رایف متوجه شد که باکتری‌ها، ویروس‌ها و قارچ‌ها و انگل‌ها همه دارای ارتعاشات منحصر به خودشان هستند از آنجا بود که این علم حیات خود را آغاز کرد و به مرور زمان و با طراحی دستگاه‌های ویژه توانستند این ارتعاشات را ثبت کنند و توسط کامپیوتر مورد پردازش قرار دهند. پس از چند سال این علم توسط دانشمندان آلمانی و روس گسترش بسیار زیادی پیدا کرد و در حال حاضر در بیمارستان‌ها و کلینیک‌های معتبر دنیا جهت تشخیص بیماری و ارتقاء سلامت مورد استفاده پزشکان قرار گرفت.

کاربرد بیورزنانس در حال حاضر در کشورمان چیست؟
بیورزنانس کمک بسیار زیادی در علم پزشکی به بشریت می‌تواند انجام بدهد بدین مضمون که سلول‌های بدن زمانی که سالم هستند یک نوع ارتعاش دارند و هنگامی که بیمار می‌شوند ارتعاششان فرق می‌‌کند و دستگاه بیورزنانس می‌تواند به پزشک کمک نماید که در سطح سلولی مشخص نماید که آیا اختلال درعضو دیده می‌شود یا نه و با استفاده از این علم می‌توان بیماری را قبل از آنکه علائم ظاهری آن نمایان شود تشخیص داد و از پیشرفت و بروز آن جلوگیری کرد یکی از مهمترین مزایای این نوع روش کمک تشخیصی آن است که دارای هیچ گونه عوارض جانبی نبوده و مانند آنتی بیوتیک‌ها سیستم ایمنی بدن فرد بیمار، خصوصاً کودکان را تضعیف نمی‌کند.

نتایج تشخیصی  این متد بر روی کدام دسته از بیماری‌ها مؤثر است؟
در مواردی مانند: شناسايي حضور يا عدم حضور عوامل عفونت‌‌زا مانند باكتري، ويروس، قارچ و انگل با تشخيص بافت يا اندام درگير در بدن بطور دقيق، تشخيص آلرژي و نوع عامل آلرژي‌زا در بدن، شناسايي دقيق وضعيت سيستم ايمني بدن، شناسايي كمبود ويتامين‌ها و مواد معدني و هورمون‌ها در بدن، شناسايي دقيق مرحله پيش ديابت و ديابت، شناسايي وجود تومورهاي خوش‌خيم و بدخيم و تشخيص امكان تشكيل سلول‌هاي سرطاني، علي‌الخصوص در مراحل اوليه و قبل از بروز كوچكترين علائم سرطان، شناسايي وجود استرس و دپرس‌‌ها و ضعف سيستم اعصاب، ارزيابي عملكرد اندام‌هاي مختلف بدن، ارزيابي وضعيت متابوليسم، كاتابوليسم و آنابوليسم سيستم‌هاي بدن، شناسايي دقيق وجود مواد شيميايي و سموم در اندام‌هاي مختلف بدن و مشخص كردن محل دقيق بافت آلوده در اندام، شناسايي دقيق علت بيماري‌هايي نظير زخم معده، فيبروميوم در زنان، نارسايي‌‌هاي قلبي و سيستم عروقي، سردردها و فشارخون، تب‌هاي ناشناخته، دردها و بيماري‌هاي استخواني و مفاصل، التهاب‌هاي گوارشي به خصوص روده‌اي، كيست‌هاي مختلف، ناراحتي‌هاي كبدي، كليوي، مجاري ادراري، بيماري‌هاي مربوط به پروستات،خارش التهابات پوستي، آكنه (جوش‌‌هاي غرورجواني)، ناراحتي‌‌هاي رواني و تنش‌هاي روحي، كم‌خوابي و بدخوابي و بعضي ناراحتي‌‌هاي چشمي.

از آنجا که این متد روشی جدید است و مردم ایران اطلاعات کافی در این زمینه ندارند، آیا سایت‌های بین‌المللی در این رابطه جهت کسب اطلاعات بیشتر وجود دارد یا خیر؟
در پاسخ به این سئوال بايد عرض كنم كه واقعاً اين علم يك علم جديد نيست و قدمت آن به طور رسمي به سال ۱۹۵۴ ميلادي (آلمان) و غيررسمي آن ۱۹۱۸ ميلادي (امريكا) بر مي‌گردد و به اعتقاد بنده قوي‌ترين كشوري كه در اين زمينه فعاليت‌هاي بزرگي را داشته است، كشور روسيه مي‌باشد. در هر حال سايت‌هاي زيادي وجود دارد كه شما مي‌توانيد اطلاعات بيشتري به دست آوريد مانند:
http://www.bioresonance therapy.com
http://www.energetic-medicine.net
http://www.vibration-medicine.com
البته ناگفته نماند که این علم و متد تشخیص و ارتقاء سلامت بیش از هفتاد سال است که در بیمارستان‌ها و محافل علمی و دانشگاهی روسیه و آلمان به صورت کاربردی مورد استفاده است و دارای کلیه مدارك وزارت بهداشت و درمان و انستیتوي رادیوالکترونیک و بیوفیزیک کشورهای روسیه و آلمان می‌باشد. ولی از طرفی دیگر اطمینان قلبی خود بنده و یا هر پزشک دیگری که با این متد شروع به کار می‌کند نیز بسیار مهم است.

دستگاه بیورزنانسی که با آن کار می‌کنید دارای چه ویژگی‌هایی است؟
دستگاهی که با آن کار می‌کنم ساخت کشور روسیه بوده و از قابلیت‌های زیادی برخوردار است و حدود ۵۴هزار فرکانس به صورت چیپ‌های الکترونیکی در آن قرار گرفته که قادر است تست‌های تشخیصی بسیار زیادی را انجام دهد.

جایگاه این علم در کشورهای دیگر کجاست؟
در کشورهای روسیه و آلمان این علم و این متد از سال ۱۹۶۰ به صورت رسمی مورد استفاده قرار گرفته است. کلاً در دنیا دو کشور آلمان و روسیه صاحب نظر در علم بیورزنانس می‌باشند. کلیه کتاب‌های مرجع در این علم توسط اساتید روسی و آلمانی نوشته شده است. ولی بنده به عنوان متخصص بیورزنانس باید عرض کنم که روس‌ها در چند دهه اخیر چندین پله از دیگر کشورها جلوتر قرار گرفته‌اند. این متد به عنوان آلترناتیو مدیسین(پزشکی موازی) شناخته شده است و کمک‌های بسیار زیادی به پزشکی کلاسیک کرده است. تاکنون این علم خدمات بسیار زیادی را به انسان‌های بیمار کرده است.

آيا امکان تحصيل در اين رشته در ايران مقدور است؟
متاسفانه ضمن تلاش‌هاي بسیاری که در گسترش این علم و راه‌اندازی آموزش این تکنولوژی در ایران شده است، فعلاً نتیجه مشخصی را نداشته‌ایم. اما جهت اطلاع شما عرض می‌کنم که کورس‌های آموزشی برای پزشکان در کشورهای آلمان و روسیه و فرانسه و ایتالیا وجود دارد. ولی نکته‌ای که یادآوری آن حائز اهمیت است این است که چون اساس فهم اتیولوژی بیماری در علم ما، با پزشکی کلاسیک فرق دارد، آموزش و یادگیری روح دانش بیورزنانس با این دوره‌های مختصر برای پزشکان مقدور نیست.

با تشکر از دکتر طاهری یگانه که وقت خود را در اختیار موسسه ايراس قرار دادند.

تهیه و تنظیم: سارا سلیمانی، عضو شورای نویسندگان مؤسسه مطالعات ایران و اوراسیا
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۵۵
Share/Save/Bookmark

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *